VI i VII edycja / 2021

Uroczysta Gala VI i VII edycji odbyła się 14 października 2021 r. w czasie uroczystego otwarcia konferencji Media Biznes Kultura. Pomorze 2021 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Laureatką VI edycji została Kataryna Savranska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która napisała pt. Problematyka walki informacyjnej w relacjach Rosji z wybranymi państwami europejskimi. Perspektywa medioznawcza (promotor: prof. Agnieszka Hess). Laureatami drugiego i trzeciego miejsca zostali Patryk Kukliński z Uniwersytetu Warszawskiego (promotor: dr Łukasz Przybysz) oraz Karina Veltzé z Uniwersytetu Jagiellońskiego (promotor: prof. Dominika Kasprowicz). Laureatką siódmej edycji została Agnieszka Wszołek z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę Stan polskiego dziennikarstwa zagranicznego. Analiza relacji medialnych o sytuacji Wenezueli w czasie kryzysu w 2019 roku (promotor: prof. Beata Klimkiewicz). Laureatami drugiego i trzeciego miejsca zostali Krzysztof Nadratowski z Uniwersytetu Warszawskiego (promotor: dr Łukasz Przybysz) oraz Izabela Golonka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (promotor: prof.  Ewa Nowak-Teter).

14.10.2021 r. w czasie uroczystego otwarcia konferencji Media Biznes Kultura. Pomorze 2021 odbyła się Gala szóstej i siódmej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z wiedzy o mediach Medi@stery, w czasie której wręczone zostały nagrody. Laureatką VI edycji została Kataryna Savranska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która napisała pt. Problematyka walki informacyjnej w relacjach Rosji z wybranymi państwami europejskimi. Perspektywa medioznawcza (promotor: prof. Agnieszka Hess). Laureatami drugiego i trzeciego miejsca zostali  Patryk Kukliński z Uniwersytetu Warszawskiego (promotor: dr Łukasz Przybysz) oraz Karina Veltzé z Uniwersytetu Jagiellońskiego (promotor: prof. Dominika Kasprowicz). Laureatką siódmej edycji została Agnieszka Wszołek z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę Stan polskiego dziennikarstwa zagranicznego. Analiza relacji medialnych o sytuacji Wenezueli w czasie kryzysu w 2019 roku (promotor: prof. Beata Klimkiewicz). Laureatami drugiego i trzeciego miejsca zostali Krzysztof Nadratowski z Uniwersytetu Warszawskiego (promotor: dr Łukasz Przybysz) oraz Izabela Golonka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (promotor: prof.  Ewa Nowak-Teter).

Laureaci byli na Sali WNS, a promotorzy trzymali za nich kciuki online. Nagrody wręczyły  inicjatorki konkursu: prof. Małgorzata Łosiewicz, Dyrektor Instytutu Mediów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG oraz prof. Anna Ryłko-Kurpiewska wicedyrektor Instytutu. Rozmowy z laureatami poprowadził Stanisław Pawłowski student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UG.

Główną nagrodą w konkursie jest wydanie książki laureatów pierwszego miejsca drukiem. Publikacje są objęte patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i są finansowane ze środków Urzędu Miasta Gdańska. Wszystkie są dostępne na stronie  konkursu.

Podsumowaniem Gali tradycyjnie była  promocja książki Kataryny Savranskiej (pod takim samym tytułem jak praca), a laureatka przeczytała wybrany fragment publikacji.

fot. Karol Stańczak

« z 4 »