IX edycja / 2023

Uroczysta Gala IX edycji odbyła się 19 października 2023 r. w czasie uroczystego otwarcia Międzynarodowej Konferencji Media-Biznes-Kultura 2023. 

Laureatem pierwszego miejsca został Wojciech Kułaga z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę: „Od demotywatorów do wideo-memów na TikToku. Ewolucja memów internetowych”, napisaną pod kierunkiem  prof. Małgorzaty Lisowskiej-Magdziarz. Drugie miejsce zdobyła Wiktoria Nylec z Uniwersytetu Warszawskiego za pracę: „Tożsamość narodowa w czasie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej na przykładzie tygodnika <<w Sieci>>”, napisaną pod kierunkiem prof. Tomasza Gackowskiego, a trzecie – Wirginia Anna Wywiał z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę: „Nowi ateiści kontra teiści. Ramowanie religii i Boga w debatach światopoglądowych”, napisaną również pod kierunkiem prof. Małgorzaty Lisowskiej-Magdziarz. 

19.10.2023 r. podczas Międzynarodowej Konferencji Media-Biznes-Kultura na Uniwersytecie Gdańskim wręczono nagrody IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Komunikacji Społecznej i Mediach Medi@stery.

Laureatem pierwszego miejsca został  Wojciech Kułaga z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę: „Od demotywatorów do wideo-memów na TikToku. Ewolucja memów internetowych”, napisaną pod kierunkiem  prof. Małgorzaty Lisowskiej-Magdziarz. Drugie miejsce zdobyła  Wiktoria Nylec z Uniwersytetu Warszawskiego za pracę: „Tożsamość narodowa w czasie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej na przykładzie tygodnika <<w Sieci>>”, napisaną pod kierunkiem prof. Tomasza Gackowskiego, a trzecie – Wirginia Anna Wywiał z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę: „Nowi ateiści kontra teiści. Ramowanie religii i Boga w debatach światopoglądowych”, napisaną również pod kierunkiem prof. Małgorzaty Lisowskiej-Magdziarz. Rozmowę z laureatem pierwszego miejsca oraz promotorką pracy przeprowadził Staś Pawłowski, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej UG. Nagrody wręczyły: dyrektorka Instytutu prof. Małgorzata Łosiewicz oraz wicedyrektorka –  prof. Anna Ryłko-Kurpiewska.

Główną nagrodą w konkursie jest wydanie książki laureatów pierwszego miejsca drukiem. Publikacje są objęte patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i są finansowane ze środków Urzędu Miasta Gdańska. Wszystkie są dostępne na stronie konkursu.

fot. Alan Stocki