Jubileuszowa gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie Medi@stery – kwiecień 2024

W kwietniu 2024 r. odbędzie się X jubileuszowa gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę magisterską z wiedzy o komunikacji społecznej i mediach Medi@stery.

Uroczystość uświetni ogólnopolską konferencję Mediauczelni, która kontynuuje dobre tradycje debat środowiska akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim. W 2024 r. hasłem przewodnim wydarzenia będzie Ekologia informacji – temat niezwykle ważny w kontekście debaty publicznej i mediów ostatnich lat.

Medi@stery promują prace absolwentów studiów magisterskich przypisanych do dyscypliny nauki o komunikacji społecznej i mediach. Zgodnie z  ideą zawartą w nazwie mają zbierać wyróżniające się rozprawy poświęcone teorii i praktyce komunikowania oraz problematyce medioznawczej, by torować drogę indywidualnym, twórczym i merytorycznie wartościowym dokonaniom.

Organizatorzy konkursu chcą, by przedstawione w nim prace były dla laureatów przepustką do świata mediów i komunikacji społecznej, niezależnie od tego czy zechcą być jego przedstawicielami, badaczami czy krytycznymi obserwatorami. Tym samym ukryte w nazwie media odnoszą się nie tylko do komunikacji społecznej i mediów jako nośników będących przedmiotem badania, ale same mają stać się trampoliną dla dalszych zawodowych dokonań młodych komunikologów i medioznawców.

Taki status przyznaje Medi@sterom Gdańsk – Miasto Przyszłości, kolebka konkursu i port, z którego laureaci mają wyruszyć w podróż do komunikacyjno-medialnego świata.

Partnerem najbliższej edycji wydarzenia jest Warszawski Instytut Bankowości.

Logo_OFMA_1920x bt
Logo_AS_1920x1080