Laureaci I edycji

 Laureaci I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską
z Wiedzy o Mediach

Marcin Sanakiewicz – laureat I nagrody w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery (2015). Medioznawca, lektor radia i telewizji, dziennikarz, pianista.  Urodzony w 1980 r. w Krakowie.

IMG_5942

Karierę zawodową rozpoczął w 1996 roku w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, występując przez kilkanaście lat z zespołem Kabaretu i solistami na scenach w Polsce i na świecie. Od początku związany z mediami – jako lektor z Polskim Radiem Kraków, następnie z RMF FM, Radiem ZET, PR III, VOX FM i Radiem Plus. W latach 2002–2013 dziennikarz i wydawca w Telewizji Polskiej, gdzie realizował audycje takie jak Kawa czy Herbata?Pytanie na śniadanieKocham Kino, gale (m.in. Paszporty PolitykiZłote BerłoOtwarcie Muzeum im. F. Chopina w Warszawie) i oprawy specjalne (premiery kinowe, wydarzenia, festiwale). W 2013 roku także wydawca porannego programu telewizji Polsat. Obecnie głos TVP1, TVP2, TVP Seriale, TVP Historia i TLC Discovery oraz wiodących marek na polskim rynku.

W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem studia dziennikarskie na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, zdobywając tytuł najlepszego absolwenta i srebrny medal UMCS. Doktorant w Zakładzie Filozofii i Socjologii Polityki Wydziału Politologii UMCS (nauki o mediach, promotor: prof. dr hab. Jan P. Hudzik). Autor książki Poetyka telewizyjnych programów porannych: między informacją, tabloidem i autopromocją (Scholar: Warszawa 2013) oraz kilku artykułów naukowych. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za Wybitne Osiągnięcia (2013).

 

Jakub Ochnio – laureat II nagrody w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery (2015). Urodzony w 1990 r. w Tarnowie.

IMG_5946

Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych. Prezes Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE. Współpracownik Agencji Fotografów FORUM. Finalista najważniejszych konkursów fotografii prasowej Polski i Litwy: Grand Press Photo, BZWBK Press Foto oraz The Circle of Life. Otrzymał blisko 20 nagród międzynarodowych (m.in. „Oscar fotografii” – International Photography Award) oraz ponad 50 krajowych. W 2013 roku odznaczony tytułem Artiste FIAP przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej. Dotychczas jego prace były publikowane na ponad 140 wystawach w Polsce, Macedonii, Serbii, Słowenii, Turcji, Chorwacji, Litwie, Czarnogórze, Słowacji, Argentynie, Francji, Hiszpanii, Egipcie, Bangladeszu, Czechach, Niemczech i USA. W 2014 roku odznaczony Nagrodą Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Pracownik naukowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz współpracownik Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwent etnologii (UWr), socjologii (UWr) oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (WSIiZ). Trzykrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zdobywca nagrody Studencki Nobel w kategorii nauki humanistyczne (etap krajowy). Członek Polskiego Towarzystwa Semiotycznego. Naukowo zajmuje się antropologią i socjologią wizualną, komunikologią, semiologią i fotografią. Wielokrotnie prowadził wykłady i warsztaty z reportażu, dokumentu, fotoedycji, historii fotografii oraz portretu prasowego (m. in. ze środków Ministerstwa Kultury oraz Ministerstwa Pracy).

Prywatnie pasjonat taternictwa jaskiniowego i żeglarstwa. Zajmował się także nurkowaniem, skokami spadochronowymi, boksem tajskim, strzelectwem bojowym, survivalem i kajakarstwem. Obecnie dowodzi Grupą Ratownictwa Specjalistycznego SAR.

 

Aleksandra Rabowska – laureatka I nagrody w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery (2015). Dziennikarka i marketingowiec,  podróżniczka. Urodzona  w 1990 r. w Słupsku.

IMG_5939

Swoją ścieżkę naukową rozwijała na studiach na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wiedzę z nauk społecznych oraz kultury portugalskiej poszerzała na Universiade de Lisboa, a w budapesztańskim Eötvös Loránd Tudományegyetem rozwijała zamiłowanie do kinematografii. Inicjatorka i pomysłodawczyni cotygodniowego programu telewizyjnego „Flesz” o życiu wydziału, stypendystka Rektora. Ma za sobą doświadczenie w pracy w: poznańskim oddziale TVN24, Radiu FAMA, agencji interaktywnej White Ducky oraz w marketingu i e-commerce YES Biżuteria. Aktualnie pełni funkcję Specjalisty ds. marketingu dla trzech motoryzacyjnych marek premium. Prowadziła nie jednego już w życiu bloga – stąd też temat jej pracy magisterskiej jest połączeniem jej życia zawodowego z pasją, którą pielęgnowała od lat. Bycie w ciągłym ruchu i podróże po świecie traktuje jako nieodłączną część swojego życia.